Jak se druhý únorový týden baví region?


Plzeňský kraj se po masopustních oslavách rozhodně neuložil ke spánku. Jeho obyvatelé i návštěvníci se můžou vypravit na nové výstavy, dozvědět se něco o knižních novinkách, rozšířit si obzory na některé z přednášek nebo si zajít třeba na koncert.

Reklama

Výstava Kraslice
Muzeum Českého lesa v Tachově zve na výstavu, která bude k vidění od pondělí 12. 2. do 17. 3.
Na výstavě bude představeno několik desítek zdobených velikonočních vajíček z dílny Marie Klečatské, její sestry Jany Chlanové a pracovnice muzea Ivety Pšeničkové. Prezentovány jsou způsoby zdobení z nejrůznějších oblastí ČR – Plzeňska, jižních Čech, Hanácka, Domažlicka atd. Představeny jsou také nejrůznější tradiční i modernější techniky – vosková batika, reliéfní zdobení, vyškrabávání, drátování i vrtání.

VÝSTAVA KROK ZA KROKEM ZA NAŠIMI (SLAVNÝMI) PŘEDKY
Výstava nejen pro fanoušky genealogie bude zahájena v pondělí 12. 2. v sále Městského kulturního zařízení v Horšovském Týně. Vidět ji můžete do 23. 2. Odborná přednáška k výstavě začne v pondělí 12. 2. v 17:00.

Literární klub
Zajímají Vás knižní novinky? Chtěli byste si povídat o knihách v příjemném prostředí u šálku kávy nebo čaje? Pak jste zváni na další setkání do Literárního klubu městské knihovny Boženy Němcové v Domažlicích v úterý 13. 2. od 9:00 do Oddělení pro dospělé čtenáře - 1. patro KC Pivovar Domažlice.

HiFi klub Klatovy zve 13. 2. od 9:00 na NÁVŠTĚVNÍ DEN PRO "KVÍTEK" (23)
Pravidelný pořad pro klatovský denní stacionář tentokrát s JARDOU FRIČEM na veselou notu do nového dne.

Historie zámeckých zahrad a parku v Dolní Lukavici
Přednáška Jiřího Sankota z odboru školství, vnitřních věcí a památkové péče měst Přeštice začíná v úterý 13. 2. v 17:00 v Kulturním a komunitním centru Přeštice.

Městská knihovna v Kralovicích a spolek Gryspek Kralovice zvou na přednášku Tenkrát se stalo..., která se koná 13. 2. v 18:00. Dozvíte se, jak to bylo s penězi a peněžními ústavy v Kralovicích.

Losos v kaluži od Markéty Lukáškové
Připojte se v úterý 13. 2. od 18:30 k výjimečnému literárně-divadelnímu zážitku v rámci projektu LiStOVáNí v Kulturním centru - Pivovar Domažlice. Spolek Nýrsko žije s radostí představuje scénické čtení knihy "Losos v kaluži" od talentované autorky Markéty Lukáškové.
Připravte se na nečekanou a odvážnou cestu životem cynické Báry. Tato neklasická hrdinka knihy nám představí svůj pohled na svět, smrt a všechno, co se odehrává mezi tím. Scénické čtení spojuje literaturu a divadelní představení. Před námi se tak odehraje příběh knihy, v němž se sama autorka ponoří do děje, oživí ho a vytvoří jedinečný zážitek.
Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná! Tohle bude v LiStOVáNí ryzí dámská jízda!

Na rande do muzea se můžete vypravit od středy 14. 2. do 17. 2. od 9:00 do 15:00.
Tematický speciál inspirovaný svátkem svatého Valentýna, bude tentokrát určený i rodinám s dětmi.
"V tyto dny využijte zvýhodněného vstupného 1 + 1 zdarma a přijďte se pobavit partnerským kvízem a speciálními úkoly. Vzít s sebou můžete i své děti, které také zaúkolujeme," láká Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích.

JONÁŠ A TINGL TANGL (Spolek Kašpar)
,,Na počátku rozhodnutí zkoušet hru Jonáš a tingl byly (v mém případě) zcela sobecké důvody. Elpíčka divadla Semafor z konce šedesátých let byla u nás doma značně odřená. „Já jsem Zabiják, já jsem tady za divadlo“, byla oblíbená hláška a s jejich písničkami jsem se probroukal raným mládím. A nyní jsem si stále častěji uvědomoval, že o tom vlastně moc nevím. – Ano, známe zvukové záznamy, známe slavné klipy, filmy, ale to, z čeho to vzniklo, jak to začalo, to vlastně neznáme! Původní podobu představení jsme (přirozeně) nezažili. Zároveň jsem myslel na to, že aktivní pamětníci – protagonisté jsou stále tady a je možné se s nimi sejít na „výzvědy“. A smělá myšlenka byla skoro na světe. Mělo to háček – kde najít ty dva „svébytné pány“? Ale i to mělo nakonec překvapivě snadné řešení. Tedy vyvěste fangle!" popisuje režisér Jakub Špalek.
Představení začíná 14. 2. v 19:00 v MKS Domažlice ve velkém sále.

BÁSNĚ Z JAZZOVÉ DÁSNĚ – Jana Koubková
Recitál, ve kterém Jana Koubková sama zpívá, čte ze své knížky „Koubkokvoky“, rapuje, s publikem komunikuje různými hrami i rytmickým vyprávěním ze života, na který padnou i zvědavé otázky. Vytváří se tak sympatická atmosféra na obou stranách a Jana Koubková tomu dodává svou zvukomalebnorytmickoptákovskou poezii.
Těší se na vás Divadlo Klatovy - divadelní klub 14. 2. v 19:30.

Za sušickými pohádkami a pověstmi se vydejte ve čtvrtek 15. 2. v 10:00.
Kdy přesně vznikla osada rýžovníků zlata na řece Otavě – Sušice historické prameny přesně neví. A kde nejsou fakta, nastupují legendy, pohádky a pověsti. "Vezmeme vás na malou procházku po sušických pohádkách a když budete pěkně poslouchat a splníte pár jednoduchých úkolů, tak se nám možná společně podaří objevit legendární poklad, který ukrývá Svatobor. Nečekejte tedy historická fakta o městě, ale zábavu pro děti," zve Informační centrum Sušice.
Začátek prohlídky je vždy ve čtvrtek v 10:00 u Informačního centra Sušice, kde je třeba si zakoupit vstupenku. Terén je lehký, vhodný i pro kočárky. Časová náročnost: maximálně 60 minut (dle velikosti skupiny).

Charitativní koncert pěveckých sborů z Přeštic se koná 15. 2. v 17:00 v kulturním domě v Příchovicích.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Peggy Kýrová