Jak přivítá Plzeň nadcházející pracovní týden?


Školáci mají jarní prázdniny, ale kulturní a společenský život v metropoli neustává. Vydejte se do divadla, na kvíz nebo si zatančete.

Reklama

Jarní prázdniny ve Farmaparku u Toma
Farmapark u Toma pro děti z Plzně opět nabízí příměstský tábor v termínu 19. 2. - 23. 2. Děti se dostanou do přímého kontaktu se zvířátky. Pod dohledem ošetřovatelů a pedagogických pracovníků si zkusí život na farmě se vším všudy. Dle věku a zájmu dětí budou uzpůsobeny informace a zkušenosti, co se týká běhu farmy, aby si děti odnesly maximum informací i zážitků. 

SLUŽBY BOŽÍ
Kostel U Ježíška vás zve na bohoslužbu v pondělí 19. 2. od 18:00. Káže sborový farář D. F. Žbánek.

Sokolkovský kvíz LIGA
"Pojďte si k nám znovu zavařit mozkové závity!" zve Sokolovna Bolevec na pondělí 19. 2. od 18:00.
U piva často vyměníte spoustu zajímavých informací. Věříte si, že jich máte v hlavě dost, abyste zvítězili ve vědomostním kvízu?
"Vymysleli jsme pro vás ligu kvízů plnou záludných otázek, na jejichž konci ty nejúspěšnější čeká odměna v podobě tekutých výher. Každý měsíc vás čekají dva kvízy. Čím více kvízů se s týmem zúčastníte, tím víc bodů nasbíráte a budete mít větší šanci získat hlavní výhru pro celý tým. Ten nej tým vyhlásíme na posledním květnovém kvízu. Hlavní výhrou za body nasbírané v kvízech je Škola čepování s Martinou Navrátilovou pro celý vítězný tým.
Dejte dohromady chytrý tým - pozor, může vás být maximálně 8. Zaregistrujte tým telefonicky nebo přímo na Sokolce. Zápisné na hlavu je 70,- Kč. Buďte s námi na kvízech co nejčastěji, buďte nejlepší a vyhrávejte. Ceny za každý kvíz jsou samozřejmostí!
" slibují organizátoři.

Nakvíz
Kam Na Kvíz v Plzni? Do Ústředny v DEPO2015 od 19:00! Hrajte v Depu proti sobě a dalším desítkám týmům z Plzně! Vítězný tým pije za polovic, 2. tým dostane 25%slevu a všichni hrají o bonusovou cenu navíc.
Přijďte zúročit své znalosti popkultury, historie, přírodních věd, vlastivědy, ale i praktické dovednosti v kutilství, módě nebo gastronomii. Nejde jen o školní znalosti, naopak.

Komedii Věrní abonenti uvádí 19. 2. od 19:00 Divadlo Pluto.
Hlavní zápletka komedie vychází z příběhu, který se před léty skutečně stal věrným abonentům Divadla J. K. Tyla v Plzni, kteří propásli výměnu legitimací. Manželé sice dostali své abonentky, ale každý v jiné řadě a pán se zamiloval do své nové pohledné sousedky. Antonín Procházka, s fantazií a humorem sobě vlastním, rozehrál situace, které rozhodně pobaví diváky od 10 do 100 let. A jaká je hlavní myšlenka Věrných abonentů? Člověk musí projít krizí, aby si uvědomil cenu partnera i vlastní identitu. „Jezdíme v autě, vyděláváme, snídáme, platíme složenky a občas - alespoň někteří - sníme. Většinou jen krátce, ale i těch pár vteřin je důležitých, protože sny jsou tady od toho, abychom své bláznivé představy nemuseli doopravdy prožívat. No a život je tu asi proto, abychom se ze svých iluzí měli kam vracet." Touto větou ukončuje představení jeho hlavní hrdina.

VERNISÁŽ VÝSTAVY ALTERNACE proběhne v úterý 20. 2. mezi 17:00 – 18:00 ve foyer Malé scény DJKT.
Výstava ateliérů Malba, Socha a prostor Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Divadle J. K. Tyla je prvním krokem ke spolupráci mezi ateliéry a divadlem. Umožňuje nahlížet výtvarná díla studentů v dalším dynamickém tvůrčím prostoru spolu s širším okruhem diváků a v novém kontextu. Idea vázaná v malbě a soše na materii je takto konfrontována s časoprostorovou proměnou, kterou nabízí prostředí divadla.
Alternace nám otevírá více rovin problematiky mezilidských vztahů a volně tak navazuje na premiéru muzikálu Company, která se uskuteční v sobotu 24. února.

GRAND CANYON
Dokumentární film Grand Canyon přináší příběh slovenských vodáků, kteří následují svůj sen. Sjeli již mnoho řek a přechodů kaňonů v různých částech světa. Jejich největší se stalo zdolání Grand Canyonu, na který se připravovali několik let. Jsou odhodláni strávit měsíc na divoké vodě v objetí nespoutané přírody. Nenechte si ujít filmovou projekci od 18:00 v M-klubu ve Skvrňanech.

Slavnou tragédii Williama Shakespeara Richard III. uvede 20. 2. v 19:00 Nová scéna DJKT.

Operu La clemenza di Tito má na programu 20. 2. v 19:00 Velké divadlo.

Tančírna Tance v Plzni se na vás těší 20. 2. od 19:30 v DEPO2015.

Sdílet:

Více od Peggy Kýrová