Letní změna jízdních řádů zlepšila spojení v Jihočeském kraji


V neděli 9. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Do Jihočeského kraje přinesla změny, které zlepší nabídku spojení a přípojové vazby mezi jednotlivými spoji. Na různé akce vypraví České dráhy zvláštní vlaky.

V Jihočeském kraji došlo ke změně jízdního řádu, která přinesla několik novinek. Hlavní změnou je zavedení přímých vlaků z Českých Budějovic přes Rybník do Lipna nad Vltavou a zpět (vlaky Os 18806 a Os 18807). Tyto nové přímé vlaky, zajišťované jednotkami RegioPanter, vznikly spojením dosavadních vlaků Os 18802 / Os 18826 ve směru na Lipno a Os 18827 / Os 18803 v opačném směru.

Na trati 195 Rybník – Lipno nad Vltavou bude v období od 23. do 25. srpna 2024 v souvislosti s akcí Devils extreme race platit speciální jízdní řád. Provoz vlaků na trati bude výrazně posílen.

Koncem června proběhne v Jihočeském kraji Olympiáda dětí a mládeže. Při této příležitosti budou 23. a 27. června 2024 zavedené neveřejné expresní vlaky Tábor – České Budějovice a zpět pro návoz a odvoz až 900 sportovců ubytovaných v Táboře a Sezimově Ústí na slavnostní zahájení a ukončení akce.

Změnou jízdního řádu jsou zároveň zadány všechny zvláštní vlaky, které pojedou v rámci akcí pořádaných v Jihočeském a také Středočeském kraji. Jde o Prachatický železniční den 29. 6. 2024, Léto s párou na Šumavě, dále o parní jízdy na Blatenkách a na Rožmitálsku a také o akci Léto na Bechyňce.

V průběhu letních měsíců a ve druhém pololetí roku České dráhy nasadí v Jihočeském kraji další nová vozidla. Na trati 226 Veselí nad Lužnicí – České Velenice začnou v průběhu léta jezdit společně s Regionovami i nové jednotky RegioFox. Do té doby jsou na trati nasazovány pouze soupravy Regionova, od začátku května posílené o přívěsný vůz pro přepravu jízdních kol. Ve druhé polovině roku by mělo být také dodáno pět nových jednotek RegioPanter, které budou operativně nasazovány do pravidelného provozu na trati 196 České Budějovice – Rybník a 195 Rybník – Lipno nad Vltavou, kde postupně nahradí klasické soupravy.

Sdílet:

Více od František Fazekas