Rivalové jen na hřišti. Viktoria i Slavia přispěli na Nadaci pro transplantaci kostní dřeně


Nedělní ligový šlágr mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha měl charitativní podtext. Oba kluby podpořily společně Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Zástupci vedení osobně navštívili Nadaci přímo na Transplantačním oddělení při hematoonkologické oddělení FN Plzeň a před utkáním předali šek na pořízení rehabilitačního přístroje pro pacienty po transplantaci.

202404141700259909Návštěvy na Transplantačním oddělení se zúčastnili Adolf Šádek, Jaroslav Tvrdík, Daniel Kolář a Přemysl Kovář. Do rukou doktora Michala Karase předali symbolicky podepsané dresy obou klubů, pro pacienty pak malý dárek. A právě Michal Karas pak přímo před zahájením zápasu obdržel i šek na pořízení rehabilitačního přístroje, který pomůže pacientům po transplantaci.

„Jsme sice velcí rivalové na hřišti, ale těchto aktivit, kdy spojíme své síly a společně podpoříme dobrou a důležitou věc, si nesmírně vážím. Jsou zároveň signálem pro všechny fanoušky, aby se i k sobě na tribunách chovali s respektem a ten pravý boj se odehrával jen a jen na hrací ploše,“ uvedl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek. Zároveň se fanoušci mohli zapojit do této podpory a přispět 50 korunami tím, že vhodí kelímek od nápojů do připravených nádob.

„Mám radost z toho, že dokážeme spojit síly a společně podpořit dobrou věc. Z jednorázové pomoci se stala tradice a já věřím, že v ní budeme i nadále pokračovat. Ať už u nás v Edenu nebo v Plzni. Zároveň se mi moc líbí, že pomáhat bude kelímek. Tedy věc, se kterou máme my i Plzeň z poslední doby nepříliš pozitivní zkušenost. Místo hřiště poletí kelímky do speciálních boxů a pomohou dobré věci,“ okomentoval společnou aktivitu Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha.

„Děkujeme oběma klukům za tuto podporu, které si moc vážíme a je velmi přínosná. Rehabilitační přístroj naši pacienti využijí a pomůže jim při rekonvalescenci,“ řekl doktor Michal Karas, kterého na setkání doprovodil i jeden z pacientů. „Chtěl bych osobně poděkovat jak Viktorce, tak Slavii. Moc si vážím toho, co dělají a poděkování patří i všem fanouškům, kteří se připojí. Tato podpora může pomoci řadě pacientů, třeba tátům od rodiny, jako jsem já sám,“ řekl Honza, jenž v těchto dnech pobývá právě na Transplantační jednotce.

Oba kluby akcí navázaly na loňský rok, kdy před utkáním v Edenu společně navštívili FN Motol a organizaci Donor.

Sdílet:

Více od Marie Osvaldová