V Praze 8 rozdávaly řidičáky dětem


.

V Praze 8 se rozdávaly řidičské průkazy dětem a odborníci zároveň řešili množství dopravních nehod. Všechno ale dobře dopadlo, všechno totiž bylo jenom jako a to v rámci Dne dopravní bezpečnosti. Ten se konal na dětském dopravním hřišti u základní školy Glowackého v Bohnicích. Jde už o několikátý ročník preventivní akce, kterou městská část Praha 8 pořádá pod záštitou radního Tomáše Slabihoudka jako připomenutí dětem před prázdninami, jak se mají bezpečně chovat v okolí silnic. 

"Chceme upozornit na to, jaké na děti čeká nebezpečí v rámci reálného provozu. Máme tady připraveny soutěže pro ně, které jim zábavnou formou řeknu, ukážou a aktualizují ty informace, které mají ze školy," řekl Televizi Praha radní pro dopravu Městské části Praha 8 a zároveň patriot akce Tomáš Slabihoudek. 

Celé odpoledne tu bylo velmi rušno. Na akci se totiž sjeli děti nejenom z osmé městské části. Rozdávaly se nejen sladkosti, ale třeba i praktické předměty, jako jsou reflexní prvky. 

"Určitě tady je Městská policie, která dává dětem úkoly a v rámci cyklojízd zároveň rozdává odměny a rozdává řidičské průkazy pro malé děti," doplnil Tomáš Slabihoudek. 

Důležitou roli při bezpečném cestování dětí hrají nejen reflexní prvky, a chrániče, ale především přilby. 

"Jim tady dost často seřizujeme helmy, protože ty malé děti nemají dobře seřízené helmy. A ta helma jim spíš ublíží, než pomůže, pokud ji mají v tom stavu, ve kterém sem s ní přijedou, z 90ti procent," zdůraznil Lukáš Krupka z Městské policie. 

Testy jako v autoškole, jízdy jako v autoškole a řidičáky jako v autoškole - nejen o tom to bylo. Návštěvníky  zaujala také hasičská technika, hasičské soutěže i auta. 

anketa

Velký zájem byl o stanoviště s takzvanou virtuální realitou, kde si zájemci mohli vyzkoušet některé nebezpečné situace ze silničního provozu.

anketa

"Pro rodiče tady máme připravený takový formulář, kde můžou vyplnit svoje podněty, které se týkají dopravní situace v Praze 8, třeba cestou do školy. A my pak děláme takovou mikroparticipaci, kde se snažíme získávat tyto podněty, kterými se společně s odborem dopravy budeme zabývat," dodal předseda komise pro dopravu Městské části Praha 8 Martin Jedlička. 

Nechyběly ani dílničky pro ty nejmenší a malování na obličej.

Sdílet:

Více od Ladislav Jakub