Opravy v centru Zlína pokračují. Silničáři se přesunuli na Baťovu třídu


Po dokončeném dopravním omezení v ulicích Osvoboditelů a Dlouhá se aktuálně silničáři přesouvají na třídu Tomáše Bati ve směru na Otrokovice. Dopravní omezení, které potrvá do 18. července, se týká úseku křižovatky ulic Dlouhá a Gahurova a rozdělí se na dvě části.

 

Doprava v řešeném úseku nyní povede pouze levým jízdním pruhem. Pravý jízdní pruh je vyhrazen pouze pro městskou a linkovou dopravu.

 

„Souběžně s touto etapou začne dopravní omezení v ulici Štefánikova v rámci opravy mostu u Kudlovské přehrady, kde probíhá oprava chodníku a komunikace. Ve směru na Vizovice bude zaveden jednosměrný provoz, v opačném směru jezdí pouze vozidla MHD,“ popsal radní pro dopravu Václav Kovář.

 

Zastávka „náměstí Míru“, která se v úseku stavby nachází, zůstane v provozu na současném místě. Spoje městské a příměstské dopravy budou nadále jezdit přes uzavřenou část silnice v ulici Gahurova.

 

Objízdná trasa ve směru z Fryštáku na Otrokovice vede ulicemi Okružní a Gahurova, dále po místních komunikacích ulic Nábřeží a Přímá. Stejná objízdná trasa bude vyznačena také v opačném směru, tedy ve směru z Otrokovic na Fryšták. Objízdná trasa ve směru Jižní Svahy vede ulicemi Sokolská, Dlouhá, Vodní, Gahurova a Okružní.

 

Ve druhé části stavebních prací v daném úseku, kdy se bude opravovat levý i pravý jízdní pruh, povede doprava pouze ve středním jízdním pruhu.

 

Odbočení ve směru na Jižní Svahy ani Kudlov nebude možné. Objízdná trasa ve směru Luhačovice a Kudlov povede od křižovatky se silnicí Gahurova a dále po třídě Tomáše Bati, kde budou vozidla navedena do ulice Březnická,“ informoval mluvčí Zlína Tomáš Melzer.

 

Stavební práce budou podle silničářů dokončeny nejpozději 15. srpna.

 

Foto: ŘSD

Sdílet:

Více od Kateřina Nosková