author image
Ondřej Švec

Publikováno 16. 11.

ZŠ Lyčkovo náměstí se rozšíří o novou tělocvičnu


Základní škola Lyčkovo náměstí v městské části Praha 8 se dočká nové, plnohodnotné tělocvičny, školní kuchyně a jídelny. Dosud museli žáci i učitelé využívat jiné prostory a vypomáhat si v rámci sousedních škol. Nyní vznikl projekt nové přístavby, která tyto nedostatky vyřeší. Projekt už má pravomocné stavební povolení a pokud vše půjde podle plánů, stavět by se mělo už v roce 2024 a dokončeno by mělo být nejpozději za další dva roky. Půjde o zajímavé propojení historické budovy v secesním stylu s moderní výstavbou, která dokáže vyhovět současným potřebám dětí i vyučujících.
Reklama

Základní škola Lyčkovou náměstí v městské části Praha 8 je krásnou historickou budovou v secesním stylu s velkorysými prostory. Co ale škole dosud chybí jsou odpovídající prostory pro tělocvičnu, školní kuchyni a jídelnu. Tento dlouholetý problém vyřeší plánovaná přístavba, na kterou už ve škole čekají pomalu jako na smilování.

Moderní přístavbu má na svědomí tým architektů z Architektonického ateliéru Aleš. Ti se přitom nepokoušeli napodobit historickou budovu školy, ale rozhodli se využít možnosti zajímavého kontrastu mezi starým a novým.

Městská část Praha 8 přístavbu k Základní škole Lyčkovou náměstí plánuje už sedm let. Po různých odvoláních, které skončily až u Nejvyššího správního soudu, má projekt pravomocné stavební povolení a stavbě nic nebrání.

Aktuálně se rozjíždí výběrové řízení na stavební firmu. Stavět by se tak mohlo už během roku 2024 a nejpozději do dalších dvou let by mohla být stavba dokončena. 

author image
Ondřej Švec

Publikováno 16. 11.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Ondřej Švec