Žáci ze ZŠ Tupolevova se utkali na Sportovním dnu mládeže


Už potřetí se v pražských Letňanech uskutečnil Sportovní den mládeže s Tenisovou akademií Jana Váni. Žáci z převážně prvního stupně změřili své schopnosti na sportovišti základní školy Tupolevova a to hned v několika disciplínách.
Reklama

Hledání talentovaných sportovců napříč celým Českem pokračuje. Sportovní den mládeže s Tenisovou akademií Jana Váni se tentokrát uskutečnilo na Základní škole Tupolevova v pražských Letňanech.

,,Hledáme opět postupující hráče na velké finále. Když máme menší děti, tak spíš hledám jednotlivce než týmového ducha a tudíž se děti testují navzájem mezi s sebou, hledám mezi nimi právě tu pravidelnost, disciplinovatelnost a toleranci k druhým," řekl Jan Váňa - organizátor Sportovního dne mládeže.

Jako v každém sportu i tady se ale počítali branky, body a vteřiny. Své síly žáci změřili celkem v pěti disciplínách.

,,Je to soutěžní pětiboj, pět disciplín, pět aktivit, pět brankovišť - fotbal, florbal, házená a frisbee a tenis," doplnil Váňa.

,,Mám velkou radost, že tento druh všestranné sportovní akce probíhá právě na jedné z našich základních škol a to i za finanční podpory městské části. Jak můžete vidět, děcka si tu akci sami užívají a budeme se těšit, že v prosinci budou úspěšní i v Kladně ve finále," řekla Helena Lukešová (ANO) - radní MČ Praha 18.

,,Mě se ta akce líbí a šel jsem sem kvůli, že je to ten sport, já rád sportuju."

,,Já se těším až budu hrát florbal, protože ho mám moc ráda a navíc sportuju každý den."

,,Těšíme se až budeme sportovat."

Sportovní den mládeže má ale ve školách nejen objevovat mladé talenty, ale obecně také přivést děti k pohybu. Ten je podle odborníků důležitý například pro zdravý tělesný vývoj. Řada dětí má kvůli nedostatku pohybu špatnou koordinaci a chybí i přirozená pohyblivost.

,,Vloni když jsem byl v Brně, tak si dítě, holka v sedmé třídě zlomila nohu jenom když se ohýbala pro míč. Tudíž je potřeba vůbec děti naučit takové ty základní návyky, pohyby jako je dřep, ohnutí, podřep a pády, děti neumí padat a lámou si u toho zbytečně kosti," řekl Váňa.

Kromě fyzické zdatnosti pak děti díky sportu získávají také nová přátelství, naučí se disciplíně a obecně mohou získat zase jiné kvality, než které načerpají v lavicích.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Kristýna Svobodová