V pražských Stodůlkách odhalili lavičku Václava Havla


V pražských Stodůlkách odhalili lavičku Václava Havla. V celé Praze už jich je celkem pět. Ve světě se tak stala jedenapadesátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky.
Reklama

U příležitosti výročí sametové revoluce odhalili v pražských Stodůlkách další lavičku Václava Havla. V hlavním městě se tak stala pátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky.

Lavička se nachází v Bucharově ulici, mezi kancelářskými budovami, nedaleko stanice metra Nové Butovice. Umělecké posezení tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. Lavičky na počest Václava Havla stojí už na náplavce Hollar, v Suchdole, Horních Počernicích a na Maltézském náměstí, kde byla 1. května 2014 odhalena ta vůbec první na českém území. Na setkání s někdejším prezidentem pak zavzpomínal starosta Prahy 13.

Součástí slavnostního odhalení lavičky Václava Havla pak byla také tématická výstava 'Střípky revoluce' v prostorách Business Centre Aspira.

Příběhy, spojené se Sametovou revolucí ale výstava nepředstavuje jen formou textů a fotografií na panelech, ale využívá také rozšířenou realitu.

Aplikaci si zájemci mohou stáhnout pomocí QR kódů, uvedených na panelech a v ní si pak rozkliknout tlačítko 'rozšířená realita'. Pak už stačí jen namířit fotoaparát telefonu na obrázky na panelech a z nich se v telefonu spustí video.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Kristýna Svobodová