V Nemocnici Na Františku je nová zubní pohotovost


V Nemocnici Na Františku funguje nová zubní pohotovost. Na jejím zřízení se finančně podílelo hlavní město a první městská část. Po poliklinice ve Spálené ulici a Thomayerově nemocnici je tak Nemocnice Na Františku dalším místem se zubní pohotovostí na území metropole.
Reklama

Praha má novou zubní pohotovost. Na žádost hlavního města ji zřídila Nemocnice Na Františku.

"Hledáme nějakou náplň, co se týče nemocnice. Hledáme ty segmenty péče, které na území hlavního města chybí. Stomatologická pohotovost se objevila jako jedno z nových témat a pokud paní náměstkyně měla požadavek, jestli bychom byli ochotní do toho jít, tak jsme velmi rádi vyhověli, protože pro nás to byla šance,"

"Je to významné otevření, protože každé posílení zubní pohotovosti na území hlavního města Prahy je dobré, protože ta zubní pohotovost je nedostatečná. Sami víme, jak provozujeme zubní pohotovost ve Spálené ulici v naší poliklinice, jak dětskou, tak pro dospělé, a moc dobře víme, jaký tam je přetlak a jak tam chodí hodně lidí. Zmiňovala jsem, že nejsou to pouze Pražané, jsou to i z velké části občané Středočeského kraje a přijíždějí i lidé z jiných krajů tam, kde se ty pohotovosti, bohužel, zavírají. My jako Praha jdeme tím opačným směrem, my naopak je chceme posilovat"

Na vybudování pohotovosti, která vznikla během tří měsíců, se finančně podílela městská část Praha 1 a hlavní město. 

"My jsme samozřejmě jako hlavní město pomohli finančně. Pomohli jsme, aby se zřídila a zařídila ordinace. Bylo to ve výši dvou a půl milionu korun a budeme přispívat na provoz této pohotovosti necelých devět set tisíc korun ročně. Tato pohotovost bude každým dnem od pěti do desíti a víkendy a svátky od desíti do desíti,"

Mimo Nemocnice Na Františku funguje zubní pohotovost také na Poliklinice ve Spálené ulici či v Thomayerově nemocnici. Tady vedení Prahy jedná se zástupci nemocnice o zřízení nové dětské zubní pohotovosti. Detaily by měly být známy koncem října.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama