Praha 6 navýšila kapacity školních jídelen


Z důvodu zvýšení kapacity ve dvou školách v Praze 6 přistoupila městská část také k rozšíření školních jídelen. Konkrétně se jedná o dvě sousedící školy, ZŠ Emy Destinové a ZŠ náměstí Svobody 2. Vybudována byla také zcela nová školní kuchyň.
Reklama

Základní škola náměstí Svobody 2 má novou školní kuchyň. Vznikla místo stávající výdejny, kam byla jídla dovážena ze sousední školy. 

"Byla vybudována místo dvou původních učeben, ve kterých se učila fyzika a ostatní přírodní vědy. A místo těchto dvou učeben vznikly nové prostory školní jídelny. Samozřejmě trošinku se musel zvýšit také prostor pro školní kuchyně, ale je teď navýšena celkově kapacita té školní jídelny, takže jsme schopni vařit pro až osm set dětí. Zatím vaříme pro šest set dětí a přibližně osmdesátku zaměstnanců školy,"

"Já myslím, že to pro tu školu znamená hrozně moc, protože my tady máme takovou velice milou spolupráci dvou školských subjektů v jedné velké budově a vždycky jeden z těch subjektů obstarával ten druhý. Za mě je velká emancipace té samotné základní školy v tom, že má svůj vlastní provoz. Může si rozhodovat o tom, jak bude nakládat s jídelníčkem, o tom zda využije pomoci našich nutričních terapeutů v Praze 6, což jsem velice ráda, že se tady daří,"

Celý projekt vyšel šestou městskou část na přibližně šestatřicet milionů korun bez DPH. Stavební práce probíhaly během letních prázdnin a prvních pár týdnů nového školního roku.

"Myslím si, že pro děti je to i taková hezká příležitost si uvědomit, že ta jejich škola roste, že těch dětí přibývá. Je to dáno i tou půdní vestavbou, která navýšila kapacity školy, tím pádem tu máme více strávníků a myslím si, že je to i pro ně větší volnost ve výběru toho jídla, protože to bude daleko flexibilnější tím, že se bude vařit tady,"

V rámci projektu došlo také k úpravě jídelny v sousedící základní škole Emy Destinnové. I tady bylo z důvodu navýšení kapacity žáků potřeba rozšířit školní jídelnu.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama