Šestka spustila službu Senior taxi


Praha 6 se připojila k městským částem, které nabízejí seniorům dotované taxi služby. Rada městské části na konci července schválila výběr firmy, která tyto služby zajišťuje a už v říjnu vyrazilo seniorské taxi do ulic. Za tuhle krátkou dobu už stihlo odvézt na úřady, k lékaři či do lékárny několik stovek seniorů.
Reklama

Na poštu, k lékaři nebo na úřad. To jsou místa, kam se mohou nyní nechat odvézt senioři z Prahy 6 novou službou Senior taxi. 

"To je dlouhodobě připravovaná očekávaná věc, protože jsme ji ohlásili před volbami před rokem s tím, že ta služba jednoduše pomáhá v dnešní době seniorům. Pomáhá jim nejenom v té mobilitě, v tom, že nemusí používat svoje vlastní auto, ale vlastně jim i šetří jejich finanční prostředky, což v dnešní době krizí je samozřejmě věc velmi vítaná."

"Já jsem z DPS v Dejvicích a je nás tam plno seniorů. Všichni to hodně kvitují, že to budou využívat. Hlavně ti, kteří nemají rodinné příslušníky, kteří by je odvezli. Já taky nikoho nemám, takže to je pro nás hrozně výhodné. Já jsem říkala, z jakých důvodů. No tak jsme spokojený, tak snad to bude trvat nadále a pořád fungovat."

"Já jsem úplně nadšený. Čekali jsme daleko pomalejší nárůst nebo náběry, nábor těch seniorů přičemž se nám povedlo jich nabrat zhruba 400 a současně už jsme jich odvezli 170, vykonali 170 jízd, co na první 3 týdny je podle mě jakoby neuvěřitelný výkon."

"Jsme moc rádi, že nám Praha 6 prostřednictvím výběrového řízení dala možnost k této spolupráci, s tím že jenom díky tomuto projektu vzniklo minimálně 6 pracovních pro lidi s hendikepovaným nebo se zdravotním postižením."

V rámci Senior taxi jsou nyní k dispozici dva vozy a na každého registrovaného uživatele služby připadá 50 jízd ročně, tedy přibližně čtyři jízdy za měsíc.

"Tak musí splnit především věk 75 let nebo je zdravotně hendikepovaný, má ZTP a tím pádem může využívat tuto službu. Vyzvedne si kartičku na úřadě, aby mohl tuto kartičku využívat. Je to potom anonymní podle čísla té kartičky, takže na dispečinku se ohlásí a řekne potřebu, kdy potřebuje odvézt k lékaři, na úřad, na poštu apod. Domluví si termín a ten termín potom mu bude splněný. Jedna cesta stojí 50 Kč."

 

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama