Šárka Zdeňková končí ve funkci starostky Prahy 11


Zastupitelé Prahy 11 odvolali starostku Šárku Zdeňkovou (HPP11). Důvodem je podle opozice i části koalice, selhávání při vedení radnice. Nespokojenost je především s neřešením financování městských firem. Podle Zdeňkové jsou důvody vykonstruované.
Reklama

Po jednom roce vedení Prahy 11 odvolali zastupitelé městské části starostku Šárku Zdeňkovou. Podle opozice i části koalice starostka na svém postu selhávala. A to například opomíjením financování městských firem.

Pro odvolání starostky Zdeňkové hlasovali i Piráti, kteří byli donedávna součástí radniční koalice. Také oni jako důvod uvedli mimo jiné neschopnost radnice řešit problémy s financováním městských firem.

Podle bývalé starostky jsou ale důvody jejího odvolání vykonstruované. 

Pro odvolání hlasovalo 19 z 35 zastupitelů. Mezi nimi i hnutí ANO a to, podle zastupitele Ondřeje Prokopa z důvodu, aby i nadále fungovalo pro Jižní město.

O novém vedení Prahy 11 bude pravděpodobně rozhodnuto až na dalším zasedání zastupitelstva městské části. To by se mělo uskutečnit 15. února 2024. Do té doby radnici povede dosavadní místostarosta Jan Jaroš.

Komunální volby v Praze 11 vyhrálo Hnutí pro Prahu 11 s jedenácti mandáty v zastupitelstvu, které má 35 členů. Druhé skončilo ANO s deseti mandáty a třetí Společně – ODS a NK se čtyřmi zastupiteli. Praha 11 Sobě získala čtyři mandáty, tři zastupitele mají Piráti a TOP 09 se STAN také tři. Dosavadní koalice Hnutí pro Prahu 11, Pirátů a Prahy 11 Sobě tak měla těsnou většinu 18 hlasů.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Kristýna Svobodová