Primátor Svoboda navštívil Suchdol a Lysolaje


Primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda navštívil městské části Suchdol a Lysolaje. Hned po příjezdu vždycky zavítal na radnici, kde se dozvěděl novinky, které se k dané lokalitě vztahují. Co všechno viděl a jak návštěvu hodnotí, to se dozvíte z naší reportáže.
Reklama

Primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda se vydal na svou pravidelnou štaci. Po nástupu do funkce si totiž předsevzal navštívit všech 57 pražských městských částí. Tentokrát vyrazil se svých týmem do městských částí Lysolaje a Suchdol. 

"Já jsem v Suchdole už kdysi byl, takže pro mě to dneska bylo zopakování si něčeho, co jsem viděl, v tom roce 2010 nebo 11 kdy jsem primátoroval. Velmi mě překvapil pokrok Suchdola. To, co je skutečně nádherná věc je, že vybudovali hřbitov, ono je to takové divné slovo hřbitov, ale oni od toho roku asi 1048, kdy jsou první záznamy o tom, že tato vesnice tenkrát existuje ho nikdy neměli. Oni vždycky museli své mrtvé pohřbívat v sousedních obcí a vesnicích. A teď poprvé vybudovali hřbitov, který je nádherný. Z toho hřbitova je vidět do světa, což z hřbitova má být vidět ven. A je to skutečně napojení na takovou jako krásnou, oddechovou část toho města. Moc hezký."

Kromě hřbitova navštívil primátor také místní komunitní centrum, komunitní zahradu, Brandejsův statek a na radnici ho samozřejmě nepřivítal nikdo jiný než starosta Suchdola Petr Hejl.

"Představujeme naše pěkný místa, kterými se můžeme pochlubit a samozřejmě také hovoříme o problémech, které máme a které je potřeba řešit. S panem primátorem máme dobré vztahy a je to příjemný samozřejmě. Jsem rádi, že tady je a můžeme mu ukázat městskou část." 

Ze Suchdola se delegace v čele s Bohuslavem Svobodou přesunuli do nedalekých Lysolají, kde už na ně čekala starostka paní Dana Malečková.

"Tak v Lysolajích jsem také byl. Musím říct, že tady v tuto chvíli svítí sluníčko stejně jako v Suchdole, čili věřím tomu, že i tady se dozvím něco nového, co bude pro mě překvapením a o čem budu moct říci, ano, Lysolaje žijí a vyvíjejí se."

geroiš

"Bylo to velmi příjemné, protože jsem mohli panu primátorovi ukázat, jak vlastně městská část Praha Lysolaje od 90. let se zlepšila. Zlepšila se technická infrastruktura, dopravní infrastruktura, zrevitalizovali jsme dvě místa, kde byly odpadky a skládkování, skládkování na černo, takže tam jsou teďka sportoviště a vybudovali jsme téměř celou novou čtvrť s podstatným zlepšení občanské vybavenosti."

V Lysolajích se po návštěvně radnice primátor v doprovodu starostky vydal na místní hřiště pro volný čas, které se nachází v v areálu bývalé Denkrovy pískovny a  stačil si prohlédnout i tréninkovou plochu pro hasiče.

Pro televizi Praha Veronika Kuželková

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama