Pražští radní schválili investice za 20 miliard


Více než 20 miliard korun plánuje Praha investovat v příštích letech. Jedná se o investování v několika odvětvích. Mezi nimi například doprava, školství a další.
Reklama

Radní hlavního města Prahy schválili realizaci projektů v hodnotě přibližně dvacet miliard korun. Jedná se přitom o dlouhodobější projekty, které se budou realizovat v průběhu několika následujících let. Například v odvětví dopravy se jedná o akce za sedmnáct miliard korun. Půjde například o rekonstrukce ulic Seifertova a Dukelských hrdinů.

"Jsou to všechno vysoké stovky milionů a říkáme další akce, které se týkají parku Na Maninách a koncepce Rohanského - Libeňského ostrova, což jsou také částky blížící se miliardě nebo překračující miliardu, takže jen chci říct tu věc, že když sečtu tyto částky s tím, co jsme již měli a nebudu k tomu přičítat částky na městský okruh, který považuji v té své tunelové variantně z městských peněz prakticky za spíše chimérickou záležitost, tak jsme zhruba na nějakých 300 miliardách akcí, které jsme jako město schválili a jejichž přípravu jsme zahájili," řekl Zdeněk Kovářík (ODS), radní hl. m. Prahy.

Hlavní město je přitom schopno ročně investovat přibližně pouze dvacet miliard korun. 

"Když se porovná ve všech obcích, není to pouze specifikum Prahy, to, co je rozinvestováno v některém stupni přípravy a to, kolik máme k dispozici, tak je mezi tím zjevný nepoměr. Naštěstí říkám, že ne vše se podaří, občas něco sklouzne, občas něco naštěstí nejde schválit. Kdybychom skutečně všechno byli schopni udělat tak, jak si naplánujeme, tak ta kasa okamžitě skončí v mínusu, ale občas se stane, že něco sklouzne, občas se něco nepodaří zkoordinovat a díky tomu jsem schopen to dát dohromady. Těch 20 miliard nebo lehounce nad 20 miliard, co jsme dnes projednali, samozřejmě nebude vše na příští rok," řekl Zdeněk Kovářík (ODS), radní hl. m. Prahy.

Investovat bude hlavní město také například do školství a dalších odvětví. 

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama