Praha 4 hostí výstavu na podporu pěstounské péče


,,Láska se nedělí. Láska se násobí." To je motto nové kampaně hlavního města na podporu náhradního rodičovství. Putovní výstavu teď svým obyvatelům představilo také vedení městské části Praha 4.
Reklama

Kojenecké ústavy v Česku definitivně skončí do konce příštího roku. Pěstounů, kteří je mají nahradit je ale stále velký nedostatek. Foyer radnice městské části Praha 4 proto hostí výstavu hlavního města, která má s náborem nových opatrovníků pomoci.

Slavnostního zahájení výstavy osvětové kampaně se vedle zástupců radnice zúčastnili také někteří aktivní pěstouni. Mezi nimi i opatrovnice na přechodnou dobu Gabriela Pošmourná, která se v rámci dočasné náhradní péče stará v pořadí už o osmé dítě.

V Česku chybí nejvíc pěstouni na přechodnou dobu - tedy ti, kteří se o děti starají maximálně rok. Jejich úloha je přitom neméně důležitá.

Kampaň v podobě panelů s fotografiemi nabízí příběhy jednotlivých pěstounských rodin, zároveň má také vyvrátit předsudky o náhradní péči. Potřebné informace o opatrovnictví mohou zájemci získat na novém informačním webu pestouni.praha.eu.


Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Kristýna Svobodová