Praha 11 má šestou nejrizikovější křižovatku v metropoli


Zlepšení bezpečnosti na silnicích a upozornění na místa, kde se stává nejvíce nehod – tomu se věnovala dopravní konference, která se uskutečnila v rezidenci primátora na pražském Mariánském náměstí. Debatovalo se na ní i o Top 10 nejrizikovějších místech na silnicích v Praze. Šesté místo v žebříčku obsadil kruhový objezd v Praze 11.
Reklama

80 nehod a 13 zraněných za posledních 5 let - taková je bilance kruhového objezdu u obchodního centra Chodov v Praze 11. Místo se tak podle dopravní konference, která se uskutečnila v rezidenci pražského primátora, zařadilo na 6. místo v žebříčku nejnebezpečnějších lokalit na pražských silnicích.

Vedení jedenácté městské části nechalo vypracovat územní studii, která by do budoucna mohla komplikovanou dopravní situaci pomoci řešit.

Podle radního Prahy 11 Libora Vrkoče už vedení městské části o záměru jedná s Magistrátem.

Celkové úpravy na okružní křižovatce na Chodově Praha 11 odhaduje na zhruba dva a půl milionu korun. Zrealizovat by ji radnice chtěla v ideálním případě do dvou let. Podle radního Vrkoče teď ale záleží především na vyjádření pražského Magistrátu. 

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Kristýna Svobodová