Praha 10 založí nadační fond na podporu potřebným


Zastupitelé desáté městské části na svém pondělním zasedání posvětili založení nadačního fondu Praha 10 pomáhá. Jeho posláním je solidarita s těmi, kteří potřebují v těžké chvíli podat pomocnou ruku.
Reklama

Zastupitelé druhé největší městské části na svém únorovém zasedání posvětili založení nadačního fondu Praha 10 pomáhá. Jeho posláním bude solidarita s těmi, kteří potřebují v těžké chvíli podat pomocnou ruku.

Dlouhodobou misí fondu bude podpora místních komunit, spolupráce se zdejší podnikatelskou obcí a živnostníky a také organizování vzdělávacích, osvětových nebo kulturních akcí. Posláním fondu je tedy pozitivně ovlivňovat širší spektrum společnosti a lépe reagovat na aktuální celospolečenské výzvy. Hlavní výhodou fondu je pak rychlost finanční pomoci v případě potřeby.

Peníze ale nedostane každý. Statutárním orgánem nadačního fondu bude pětičlenná správní rada s pětiletým funkčním mandátem. Ta bude žádosti o nadační příspěvky hodnotit a schvalovat. Finanční prostředky bude fond získávat od lokálních dárců.

Ambasadorkou Fondu ,,Praha 10 pomáhá" se stala manželka zesnulého zpěváka Miro Žbirky, Kateřina Žbiková, která z Prahy 10 pochází.

Praha 10 dlouhodobě spolupracuje s neziskovými organizacemi a dobrovolníky - tedy s těmi, kteří pomáhají. Vlastní nadační fond je tak logickou evolucí při posilování sociálních aktivit a místních komunit.


Sdílet:

Více od Kristýna Svobodová