Park u Podolské vodárny nese jméno Antonína Engela


Zelené prostranství u Podolské vodárny v Praze 4 nese nově název ,,park Antonína Engela". Přejmenování místa schválila rada hlavního města na počest architekta této atraktivní budovy, která vznikla ve dvacátých letech minulého století.
Reklama

Podolská vodárna - památkový skvost postavený ve stylu takzvaného monumentálního klasicismu, patří k pracím proslulého architekta Antonína Engela. Jeho jméno teď ponese zelené prostranství, nacházející se hned vedle stavby. Radnice tak chce vynikajícímu staviteli vzdát hold.

Travnatá plocha je ve správě čtvrté městské části. Přejmenování ale radnici musela povolit místopisná komise, která radnici vyzvala, aby nejdříve dala park do pořádku.

Park s travnatými plochami, chodníky, venkovní posilovnou a psím i pétanquovým hřištěm by navíc v budoucnu mohl dostat ještě fontánu.

Konkrétní návrh fontány radnice zatím nemá. Architektonický návrh by podle radního Jaroslav Mítha mohl vzniknout zhruba do dvou let. Samotná fontána by pak podle něj mohla vzniknout, vzhledem k inženýrským pracím a získání stavebního povolení, v roce 2026.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Kristýna Svobodová