Na závodišti ve Velké Chuchli se opět rozběhli klusáci


Po měsíci se na dostihovém závodišti v Praze ve Velké Chuchli opět rozběhli klusáci. Návštěvníkům nabídli osm klání. Tím nejdůležitějším byla Jarní cena čtyřletých koní.

Druhá květnová neděle na hipodromu ve Velké Chuchli v Praze patřila klusáckým dostihům. Bohatá účast zahraničních koní se postarala o vysokou úroveň sportovních výkonů a tak i o řadu divácky atraktivních soubojů. Tím nejdůležitějším však byla Jarní cena čtyřletých koní, ve kterém lehce zvítězil hnědák Best of Joker v sulce se svým trenérem Mykolou Volfem.

Druhým vrcholem klusáckého odpoledne pak byla Cena primátora hlavního města Prahy. A ani tady nechybělo skvělé obsazení. Favoritem tohoto dostihu byl někdejší účastník německého Derby, tmavý hnědák CHUAN LE PIN (Juan Les Pins) v sulce s ANDREASEM GAINE-DREM (Andreasem Geinederem). Pro vítězství si doběhli jen těsně, na záda jim dýchal český zástupce Elixir de Charnie s Jaroslavem Dobrovolným.

PŘEKLAD JEZDCE: Byl to pěkný dostih. Měl jsem opravdu dobrého koně, dokázal zvítězit v Itálii, Francii, v Německu a teď také v Česku. Problémy v dostizích nemívá, je to silný kůň, který snadno vítězí.

Další klusácké dostihy se závodišti ve Velké Chuchli uskuteční 11. července, kdy budou na programu předzkoušky dalších klasických dostihů. Diváci se tak mohou těšit třeba na Letní cenu 4letých koní, tedy předzkoušku Českého klusáckého derby, které se poběží první zářijovou sobotu.

Sdílet:

Více od Kristýna Svobodová