Muzeum pražského vodárenství otevřelo své brány


Muzeum pražského vodárenství v Podolské vodárně pořádá každoročně na jaře a na podzim Dny otevřených dveří. Do muzea i na nádvoří vodárny byl vstup zdarma a jednalo se o volnou prohlídku expozice s komentářem historiků PVK. Počet osob na každou prohlídku, je vždy omezen na padesát a zájemci se musí předem registrovat přes webové stránky www.pvk.cz.
Reklama

V Muzeu pražského vodárenství se jako každoročně konal den otevřených dveří. Zájemců přišlo požehnaně a bylo se opravdu na co koukat.

Muzeum nabízí skutečné skvosty – a to například vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Pro vozíčkáře je k dispozici „schodolez“, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována také jako bezbariérová.

Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama