Květnové klusácké dostihy v Chuchli ovládly domácí dvojice


Po měsíci se na dostihovém závodišti v Praze ve Velké Chuchli opět rozběhli klusáci. Návštěvníkům nabídly hned osm klání. Tím nejdůležitějším byl však Prix du Trotteur Francais III. pro tříleté a starší francouzské koně.

Druhá květnová sobota na závodišti ve Velké Chuchli v Praze patřila klusáckým dostihům. Na programu bylo celkem 8 klání. V pořadí letos druhý dostihový den ovládli tentokrát domácí dvojice. Třeba v Ceně Městské části Praha-Velká Chuchle na 2 180 metrů bezpečně, stylem start - cíl zvítězil tmavý hnědák ZO-KO-LO-DURO OP v sulce s Jindřichem KLAU-BEN-ŠALKEM.

Dvojice tak zvítězila podruhé v řadě. 14 dní před startem ve Velké Chuchli si totiž zlato odnášeli také z ostravského hipodromu v Bravanticích. Zoccoloduro tak na pražské dráze potvrdil svou letošní nadvládu v elitní kategorii.

Hlavním dostihem pak byl třetí díl seriálu pro tříleté a starší klusáky na 2 180 metrů. Také tady, v sedmihlavém poli, zvítězila česká dvojice, tedy 10letý hřebec Elixir de Charnie v sulce s Jaroslavem Dobrovolným.

Další klusácké dostihy jsou na programu závodiště ve Velké Chuchli tentokrát v neděli 9. června.

Sdílet:

Více od Kristýna Svobodová