Gorilí samička z pražské zoo dostala jméno Mobi


Malá gorila nížinná v pražské zoo dostala jméno Mobi. Rozhodli o tom lidé v anketě. Slavnostní ceremoniál sledoval v pražské zoo rekordní dav lidí. Jméno bylo do poslední chvíle utajeno.
Reklama

Rekordní počet návštěvníků se dnes sešel v pavilonu Dja v pražské zoo. Teprve pětitýdenní gorilí holčička tady totiž dostala jméno Mobi.

O návrhy jmen požádala pražská zoo kamerunské děti, které se účastní projektu Toulavý autobus v rezervaci Dja na východě Afriky. Ze 67 návrhů vybrala zahrada deset nejlepších a významově nejzajímavějších. Finální výběr pak provedli lidé v anketě a z toho vítězného se radují i sami chovatelé.

Slavnostního odpoledne se zúčastnila i řada významných osobností. Nechyběl například primátor hlavního města nebo youtuber Karel Kovář, který gorilí slečnu také pokřtil.

Mládě gorily nížinné se narodilo letos 2. ledna. Matkou je desetiletá samice Duni. Ta je dcerou slavné Moji - první gorily narozené v Česku, která byla v roce 2011 převezena do Španělska. Otcem Duni je šestadvacetiletý samec Kisumu.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Kristýna Svobodová