Fotbalisté z SK Hostivař se utkali na Sportovním dnu mládeže


Mladí fotbalisté z SK Hostivař na sportovišti v Praze 15 poměřili své síly v několika disciplínách. Konalo se tady totiž Národní semifinále Sportovního dne mládeže s Tenisovou akademií Jana Váni.
Reklama

Fotbal, florbal, házená, frisbee a tenis. Disciplíny, ve kterých tak trochu netradičně poměřili své síly mladí fotbalisté z SK Hostivař v Praze 15. Na venkovním hřišti vedle obchodního centra se totiž uskutečnil Sportovní den mládeže s Tréninkovou akademií tenisty Jana Váni.

"První ročník tady na Praze 15, celkově čtvrtý ročník v rámci národní sportovní soutěže a protože jsme se domluvili s radními a zároveň s vedoucími SK Hostivař, tak pořádáme právě sportovní akci tady na multifunkčním hřišti SK Hostivař," řekl Jan Váňa - organizátor Sportovního dne mládeže.

"V dnešní době je taková situace, že děti ten sport nevyhledávají tolik jako dříve, dříve ti mládežníci chodili na sport častěji a proto se snažíme propagovat a ukázat všem mládežníkům a dětem, že ten sport má smysl, získávají kolektiv, kamarádství, získávají jiné kvality, než se učí ve školách," řekl Vladimír Černý - místopředseda oddílu SK Hostivař a trenér mládeže.

"Tuto akci jsme podpořili částkou 20 tisíc korun, městská část má filosofii podporovat rozvoj dětí, mezi to patří také sport a jiné volnočasové aktivity, které se na městské části mohou uskutečnit," řekla Petra Šikýřová (Nezávislí) - místostarostka MČ Praha 15.

Své síly mladí sportovci změřili společně i proti sobě. Jejich úkolem bylo vyhrát minimálně dvě utkání, aby se stali nejúspěšnějším týmem. Následně si pak hráči z nejúspěšnějšího týmu zahráli mezi sebou o 1. až 5. místo.

"Protože jsou to rození fotbalisté, tak jsem nechal jako hlavní turnaj fotbal a až budeme rozhodovat o nejlepšího hráče, tak zapojím všechny ostatní disciplíny, takže budeme hledat komplexního hráče až na závěr," řekl Jan Váňa - organizátor Sportovního dne mládeže.

Nejlepší tým, tedy sedm hráčů, pak postoupilo do celorepublikového finále. To se uskuteční 9. prosince v Kladně.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Kristýna Svobodová