Děti z ekoškolky Na Děkance oslavily Den Země výstavou


Mateřské a základní školy v Praze 2 patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější v metropoli. Velkou zásluhu na tom mají zejména ředitelky a ředitelé, kteří do svých týmů vybírají kvalitní pedagogy a společně připravují ty nejlepší vzdělávací programy. Výjimkou není ani MŠ Na Děkance, která sídlí blízko Botanické zahrady, Vyšehradu a daleko to nemá ani na nábřeží Vltavy.

Radnice Prahy 2 hostí výstavu obrázků stromů, které u příležitosti Dne země namalovaly děti z mateřské školy Na Děkance. Školka, která sídlí nedaleko Botanické zahrady se totiž dlouhodobě zaměřuje na ekologické programy.

,,Děti si s těmi stromy vlastně povídají celý rok, během všech čtyř ročních období, skládají jim básničky, zdobí je různě, takže jsme se rozhodli využít toho, že ty děti s těmi stromy celý rok pracují a vytvořit podle toho obrázky," popisovala Renata Šustrová, koodinátorka environmentální výchovy při ZŠ Na děkance.

,,To je strašně hezký učit ty děti vztahu k přírodě protože my té planetě občas nedáváme nic zadarmo. Je to bezvadný, že je to v den, kdy je Den Země 22. dubna a my tady vlast ně můžeme mít vernisáž takovéto výstavy," řekl Jan Korseska (ODS), starosta MČ Praha 2.

Mateřská škola Na děkance patří k nejvyhledávanějším v metropoli. Za svůj sportovně ekologický program a vedení ke zdravému životnímu stylu drží už devět let titul Ekoškola.

,,V té ekoškolce jsou 4 témata. Pro školky je to jídlo, voda, odpady a prostředí a tento rok zrovna máme prostředí, proto jsme se také zaměřili na ty stromy. Nejdřív jsme měli audit po dvou letech, teď už jsou audity po třech letech, teď zrovna budeme audit obhajovat," doplnila Šustrová.

Mateřská škola Na Děkance je zároveň první mateřskou školou, kam bude docházet pes. Konkrétně tahle pětiměsíční fenka Nutella.

,,Nutellka je ve školce s dětmi ve školce z toho důvodu, že prostě jsem si jí vzala jako dobrovolník, tím pádem chodí se mnou do práce a má to tu výhodu, že  ten pejsek se musí socializovat, zvyknout si na všechny možný ruchy, na to vlastně se soustředit i v tom ruchu a tím jí to pomůže i pro ten budoucí výcvik," vysvětlovala Klára Biemannová, učitelka z mateřské školy Na Děkance a zároveň dobrovolnice předvýchovy vodících psů nadačního fondu Mathilda.

  zakončil starosta Prahy 2, Jan Korseska (ODS).

Projekt socializace budoucího vodícího psa pomohla prosadit a zrealizovat zdejší učitelka Klára Biemannová, která je dočasnou majitelkou fenky a současně dobrovolnicí nadačního fondu Mathilda. Ten se od roku 2010 věnuje podpoře osob s těžkým zrakovým postižením a také výcviku vodících psů.

Sdílet:

Více od Kristýna Svobodová