Bojovníci za svobodu slavili výročí vzniku samostatného Československa


105. výroční vzniku samostatné Československé republiky se slavilo i na Chodově. V místním hotelu se tam sešli kromě členů Českého svazu bojovníků za svobodu, Sdružení politických vězňů a dalších i bývalá hlava republiky Miloš Zeman a bývalý premiér Jiří Paroubek.
Reklama

Členové Českého svazu bojovníků za svobodu si připomněli 105. výročí vzniku Československa. Slavnostního shromáždění se účastnil i bývalý prezident Miloš Zeman i bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. Po přinesení státní vlajky a historických praporů zazněla také na úvod Československá hymna v podání sopranistky Michaely Katrové.  

"Co bych popřál? Šťastnější léta, než byly ty dva tři poslední roky," řekl Jiří Paroubek, bývalý předseda Vlády.

"Často mluvím o startu a hrozně málo mluvím o národě, přitom národ je daleko důležitější a daleko významnější, než stát. A proto 28. říjen je jediným národním svátkem, všechno ostatní jsou svátky státní, například i Den české státnosti. Tato nerovnováha mezi státem a národem se právě na těchto shromážděních překonává," řekl Miloš Zeman, bývalý prezident ČR.

"Já bych popřál hlavně dobrý vývoj, ekonomický, politický, sociální a více suverenity," řekl Josef Sláma (Trikolora), zastupitel, MČ Praha 3.

Vzpomínkové akce se konaly po celé zemi. Řada institucí také pořádala den otevřených dveří, lidé si mohli například prohlédnout i Strakovu akademii, kde úřaduje vláda, Poslaneckou sněmovnu či Senát.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama