Aktualizováno: Drama v Plzni na Borech. Vězni vypili smrtící "koktejl", skončili v nemocnici


Aktualizováno: Tři vězni z plzeňské věznice na konci minulého zřejmě pozřeli dezinfekci. Dostali se do přímého ohrožení života a ve vážném stavu byli převezeni do nemocnice. Píše to dnes server iDNES.cz s odkazem na nejmenovaný informovaný zdroj. Mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová serveru potvrdila, že se v plzeňské věznici stal vážný případ.

O víkendu se k dezinfekci dostalo několik vězňů, tři roztok vypili. Vyšetřovatelé nyní mimo jiné zjišťují, jak se mohli vězni dostat k takovému množství dezinfekce, uvedl server. "Mohu potvrdit, že o víkendu požili tři odsouzení z Věznice Plzeň látku neznámého původu. Věc je v šetření, v současné době není možné podat více informací," sdělila Prunerová.

V plzeňské věznici, která patří k největším v ČR, je to další mimořádná událost v krátké době. V dubnu tam podle policie jeden odsouzený vězeň napadl spoluvězně, policie věc vyšetřuje jako pokus o vraždu. Loni na podzim kriminalisté obvinili z vraždy osmadvacetiletého vězně podezřelého z toho, že na konci října uškrtil svého čtyřiačtyřicetiletého spoluvězně.

čtk

Pozn. Server Idnes.cz, od něhož ČTK zdrojovala zprávu, původně uváděl informaci o tom, že jeden z vězňů zemřel. 

 

Sdílet:

Více od Marie Osvaldová