Ukážu intimní fotky manželce, když mi nedáš peníze, vydírala záletníka jeho milenka


Za to, že nezveřejní konverzaci včetně erotických fotek, chtěla žena po svém milenci peníze. Předání se pak uskutečnilo za přítomnosti policistů.

Reklama

Na počátku února letošního roku přijali kriminalisté územního odboru Plzeň – venkov oznámení muže, že je vydíraný neznámým pachatelem. "Kriminalistům uvedl, že před několika měsíci začal s nějakou ženou konverzovat na platformě, na které se sdílí amatérské erotické fotografie a videa. Ze svého profilu na její profil posílal i svoje intimní fotografie. Po nějaké době žena po muži požadovala finanční hotovost, jinak že obsah erotické komunikace přepošle jeho manželce," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Po předem domluvených instrukcích nechal muž peníze na určeném místě v lesním porostu u Plzně a žena po převzetí hotovosti údajně konverzaci ze svého profilu smazala. "Ovšem před několika dny přišla poškozenému přes komunikační aplikaci zpráva od jiného muže, že má jeho intimní komunikaci z minula a že musí zaplatit. Peníze měl zanechat na stejném místě jako posledně," podotkla mluvčí s tím, že následně přímo s penězi v ruce byla policisty zadržena jednatřicetiletá žena. "K protiprávnímu jednání se doznala. Na platformě poznala svého spolupracovníka z bývalé práce, ze smyšleného profilu si spolu začali psát a poté ho vydírala," doplnila Brožová. V prvním případě žena peníze vyzvedla a užila pro svoji potřebu. Ve druhém případě už spadla klec. Kriminalisté zahájili trestní stíhání, ženu obvinili ze spáchání přečinu vydírání.

V souvislosti s tímto případem policisté doporučují, aby lidé nikomu neposílali svoje intimní fotografie. "Riskujete tím vydírání nebo sexuální nátlak. Chraňte si svoje soukromí. Nad tím, co jste vyfotili nebo natočili a poslali, naprosto ztrácíte kontrolu. Obětí se tak můžete stát opakovaně. Pokud by po vás již někdo peníze chtěl, nikdy nic neplaťte a ihned se obraťte na policii," uzavřela mluvčí policie.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Marie Osvaldová