Na Šumavě dnes ráno napadl sníh, silničáři museli vyjet s pluhy


V západočeské části Šumavy dnes ráno napadlo do deseti centimetrů sněhu, silničáři museli vyjet s pluhy. Vzhledem k tomu, že jsou povrchy vozovek teplé, sníh taje. Na silnicích jsou vyjeté koleje v mokrém sněhu, řekl dispečer Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Daniel Žižka. Sníh ještě místy poletuje, ale teploty postupně porostou.

"V oblasti Železné Rudy, Hartmanic, Modravy jezdí tři sypače a pluhují zbytky sněhu, řidiči tam musí jet trochu pomaleji," uvedl Žižka. Podle něj bylo na autech deset centimetrů sněhu, na silnicích o něco měně, protože pokrývka postupně odtává. "Sníh shrneme a za dvě hodiny bude pryč," dodal. Silničáři posypali štěrkem jen malé úseky, převážně svahy, třeba z Hartmanic na Dobrou Vodu. Jinak se jen pluhuje, dodal. Jeden sypač vyjel také na kopec nad Kdyní na Domažlicku, v ostatních částech kraje nesněžilo.

Sypače v regionu jsou v pohotovost každý rok vždy do 31. března, v horských oblastech jich vždy pár zůstává déle pro případné změny teplot. "Část řidičů bude držet pohotovost od pátku do neděle nonstop, na Šumavě tři až čtyři auta," uvedl Žižka.

čtk

Sdílet:

Více od Marie Osvaldová