author image
Plzeň

Publikováno Dnes

Město Plzeň ocenilo úspěšné mladé plavce


Vedení města Plzně přijalo na radnici úspěšné sportovce z Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň. Radní Tomáš Morávek a Tomáš Kotora, který je zároveň předsedou klubu, jim předali ocenění za výkony na uplynulém Mistrovství ČR juniorů a kategorie U22, které se konalo na konci května 2026 v Ústí nad Labem.

„Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň patří mezi nejlepší plavecké kluby v republice. Ocenili jsme proto všechny medailisty, kteří svými výsledky reprezentovali klub i naše město. Velké poděkování patří také celému trenérskému týmu. Jsem hrdý na to, jaké talenty v Plzni máme, a držím jim palce v další kariéře,“ uvedl radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

Plzeňská Slávia VŠ je jedním z nejúspěšnějších mládežnických klubů v republice. Její svěřenci pravidelně vozí medaile z domácích i mezinárodních šampionátů a drží řadu českých rekordů. K přípravě využívají modernizované bazény v Plzni na Slovanech a na Lochotíně.

Text: Monika Krausová

author image
Plzeň

Publikováno Dnes

Sdílet:

Více od Plzeň