Chrastava se rozloučila s deváťáky. Po prázdninách je čeká nová životní etapa


Atrium chrastavské radnice znovu zaplnili absolventi místní základní školy. Tradiční slavnostní rozloučení s žáky devátých tříd symbolicky uzavřelo jednu důležitou etapu jejich života. Po prázdninách většina z nich zamíří na střední školy, především do Liberce.

Slavnostní setkání pořádá město společně se školou už řadu let a stalo se nedílnou součástí závěru školního roku.

„Každý devátý ročník je něčím výjimečný. Letos je to pro mě osobnější, protože jsem mnoho těchto žáků sám učil. Znám je nejen ze školy, ale i z hodin, které jsem s nimi strávil,“ řekl ředitel Základní školy Chrastava Aleš Trpišovský.

Chrastavská základní škola má přibližně 650 žáků. Letos ji opouští kolem 75 deváťáků ve třech třídách.

Podle starosty Michaela Canova je slavnostní rozloučení důležitým symbolem spolupráce města a školy.

„Chceme, aby naše škola měla úroveň. K tomu patří i důstojné rozloučení se žáky, kteří po letech odcházejí na další studium. Proto tuto tradici jako město dlouhodobě podporujeme,“ uvedl starosta.

Součástí slavnosti byla poděkování učitelům i přání do dalších let.

„Přál jsem jim hlavně spokojenost. Aby se jim dařilo nejen ve škole nebo v budoucím zaměstnání, ale především v osobním životě,“ doplnil ředitel školy.

Na základní školu budou absolventi vzpomínat různě, většina z nich si ale odnáší především pozitivní zážitky.

„Bylo to tady fajn. Měli jsme dobré učitele a spoustu zajímavých akcí. Myslím, že budu na školu ráda vzpomínat,“ svěřila se jedna z absolventek Edit Krňanská.

Starosta při slavnostním rozloučení poděkoval také pedagogickému sboru za dlouhodobou práci a spolupráci s městem.

Pro letošní deváťáky teď začínají letní prázdniny. Po nich otevřou novou kapitolu svého života na středních školách.

Sdílet:

Více od Jan Punčochář