Fakulta ekonomická ZČU získala akreditaci a v Chebu spouští unikátní profesní bakalářský program, Management a digitální technologie, nyní je možné podávat přihlášky


Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) získala akreditaci pro jedinečný moderní bakalářský studijní program Management a digitální technologie, který je nyní otevřen s přijímacím řízením pro zájemce o studium. Obor vznikl ve spolupráci ZČU s OTH Amberg-Weiden. Výuka bude probíhat na Fakultě ekonomické v Chebu a ve Weidenu. 

Tento program nabízí interdisciplinární a interkulturní vzdělávací příležitosti pro studující středních škol nejen z České republiky a Německa, ale také Polska, Slovenska, Rakouska, Švýcarska, Finska, USA, Nizozemí či dalších zemí. Studijní program je zaměřen na technicko - ekonomické vzdělání podle požadavků podnikové praxe. Studující se seznámí mj. s principy managementu v různých jeho podobách, digitalizací, robotizací a umělou inteligencí.

Výuka probíhá v anglickém jazyce, a poskytuje studujícím možnost získat dvojí diplom (tzv. “double degree”) ze dvou vysokých škol najednou, z České republiky a z Německa. Tento bakalářský profesní čtyřletý studijní program kombinuje vhodně ekonomické a technické vzdělání, čímž připravuje absolventky a absolventy na kariéru v mezinárodním dynamickém prostředí. Součástí programu jsou také dvě půlroční stáže v mezinárodních podnicích a organizacích, což studujícím umožní získat praktické zkušenosti a navázat cenné kontakty v oboru.

„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme nabídnout tento studijní program 21. století zaměřený na management a stále aktuálnější téma digitálních technologií. Studium poskytne nejen vynikající vzdělání, ale také praktické zkušenosti a mezinárodní perspektivu,“ uvedla děkanka Fakulty ekonomické ZČU Michaela Krechovská. „Díky spolupráci s našimi německými partnery budou naši studující moci studovat jak v České republice, tak v Německu, a získat tak širší, komplexnější znalosti, dovednosti a zkušenosti.“

Program je připraven tak, aby studujícím v rámci výuky poskytoval přístup k nejmodernějším technologiím a vybavení, včetně robotů a stavebnic. Tento praktický a inovativní přístup k vzdělávání zajišťuje, že absolventi budou mít potřebné dovednosti a znalosti pro úspěšnou kariéru v dynamicky se rozvíjejících odvětvích.

Přijímací řízení do tohoto nového programu je otevřeno do 9. srpna 2024. Zájemci o studium se mohou hlásit prostřednictvím webových stránek Fakulty ekonomické, kde také naleznou podrobné informace o studijním programu, povinných předmětech a další. V případě potřeby je možné se obracet na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Sdílet:

Více od Soňa Vachová