Anketa Senior roku Karlovarského kraje vstoupila do 8. ročníku. Návrhy na ocenění lze zasílat až do srpna


Podpořit aktivní stárnutí našich obyvatel a posílit postavení seniorů ve společnosti, tak to je cílem každoročně vyhlašované ankety Senior roku. Nominace do soutěže, kterou již osmým rokem vyhlašuje Karlovarský kraj, jsou přijímány od 10. června do 12. srpna 2024. Pokud tedy máte ve svém okolí člověka, který je starší 60 let a podniká mimořádné aktivity, neváhejte jej přihlásit.

„Rádi bychom veřejnosti prostřednictvím vyhlašované ankety ukázali, že život v seniorském věku rozhodně nekončí a že je mezi námi stále velké množství aktivních seniorů. Díky akcím, jako je tato anketa nebo například každoročně pořádaná výtvarná soutěž pro seniory, se nám daří posilovat společenské postavení seniorů, jejich soudržnost i potřebu se nadále aktivně zapojovat do veřejného dění. Zároveň bych chtěl připomenout, že nezáleží na počtu vyplněných anketních lístků, ale především na tom, čím je nominovaný člověk výjimečný a jak je to ve formuláři odůvodněno. Hodnocení tedy není založeno na počtu odevzdaných anketních lístků,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Elektronickou verzi anketního lístku najdou zájemci na internetových stránkáchKarlovarského kraje. Formulář je také k dispozici v tištěné formě na vyžádání, a to na telefonu: 354 222 633 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pokud by někdo potřeboval, je možné na uvedeném telefonu nadiktovat údaje potřebné k nominaci a nechat si anketní lístek vyplnit. Do formuláře se kromě informací o nominovaném uvádějí i informace o člověku, který návrh zaslal a důvod, proč danou osobu vybral. Tištěné anketní lístky se pak zasílají na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Odbor sociálních věcí, Kateřina Rentková, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary.

Všechny správně podané nominace zaslané v požadovaném termínu budou předloženy Radě Karlovarského kraje, která z nich vybere vítěze. Vítězové se mohou těšit na dárkové koše, poukázky a další ceny. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety s bohatým kulturním programem se uskuteční na podzim. Akce každoročně putuje po kraji, proto se pokaždé koná v jiném městě. Naposledy byla dějištěm slavnostního aktu Březová u Sokolova. O tom, na kterém místě to bude letos, ještě není rozhodnuto.

Veškeré další informace k vyhlašované anketě je možné získat u Kateřiny Rentkové, Odbor sociálních věcí, Krajský úřad Karlovarského kraje, telefon: 354 222 633, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Sdílet:

Více od Soňa Vachová