Žáci předložili své návrhy, jak zlepšit život v Desítce


Radnice městské části Praha 10 přivítala ve svých prostorách Sněm žáků Desítky. Mladí lidé předložili vedení úřadu své podněty, jak život v městské části zlepšit a udělat z Desítky ještě příjemnější místo, ve kterém se bude každý cítit bezpečně. Debatovalo se o celé řadě nejrůznějších témat jako byla zeleň, posílení bezpečnosti v městské hromadné dopravě, větší podpora kultury a sportu nebo bezpečnost kolem škol a smysluplnější trávení času během školních přestávek. Praha 10 bere názory nastupující generace vážně a na vybrané projekty už dokonce shání finanční prostředky.
Reklama

Jako každá jiná městská část, tak se i Praha 10 snaží plnit svůj program, se kterým šla do voleb. Pro vedení městské části je názor občanů důležitý a to i těch, kteří ještě volit nemohou. A proto na radnici uspořádala setkání Sněmu žáků Desítky, aby si vyslechla, co mladou generaci trápí a jak by její zástupci rádi městskou část vylepšili. 

Žáci postupně předkládali své podněty podle nejrůznějších gescí a vedení radnice na každý z těchto podnětů postupně reagovalo. A není vyloučeno, že se některý z těchto nápadů objeví v některém z budoucích strategických plánů. A co konkrétně by Desítka podle žáků základních a středních škol měla změnit?

A jako důkaz, že Desítka v tomto případě nemluví jen tak naprázdno a bere názory mladé generace vážně, svědčí i to, že nyní intenzivně hledá řešení, jak sehnat finanční prostředky na realizaci schválených projektů.

Městská část si spolupráci s mladými lidmi velice pochvaluje. Jde o nastupující generaci, kterou zajímá jak město i městská část funguje. Chtějí, aby Desítka byla hezčím a přívětivějším místem pro všechny a aktivně se zapojují do nejrůznějších projektů, ačkoli ještě sami nejsou mnohdy ani plnoletí. 

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Ondřej Švec