Výstava Tima Burtona se zastavila v Praze


Americký režisér a výtvarník Tim Burton patří mezi výrazné tvůrce, jehož filmy z hlavy jen tak nedostanete a to díky charakteristickému výtvarnému stylu a osobitému pojetí. Ať už jde o jeho pohádkověji laděné příběhy jako je například Velká ryba nebo Karlík a továrna na čokoládu nebo hororovejší díly jako Mrtvá nevěsta nebo Ospalá díra, vždy klade důraz na výtvarnou stránku, kde často hrají důležitou roli loutky nebo nejrůznější figuríny. Jeho tvorbu si nyní můžete prohlédnout na výstavě Tim Burton: Návraty v Obecním domě a to až do 30. září.

Celosvětově úspěšná výstava Tim Burton: Návraty,  prezentující tvorbu tohoto amerického filmaře a výtvarníka se své zastávky dočkala i v Praze. Zatímco deset let ji mohli návštěvníci obdivovat na několika kontinentech, nyní svůj dočasný azyl našla v Obecním domě v našem hlavním městě. A určitě je na co se dívat. 

Návštěvníci se mohou těšit na loutky z autorových nejznámějších filmů jako jsou Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu, Ukradené Vánoce nebo Mars útočí! 

Výstava představuje kurátorský výběr toho nejzajímavějšího z tvorby Tima Burtona.

Specifikem české výstavy je místnost s několika kulovitými předměty. Nejde ale o zeměkoule, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale jsou to oči. Právě velké, vypoulené oči jsou charakteristickým rysem mnoha Burtonových postaviček. Tyto oči v sobě mají několik kukátek, kterými lze nahlédnout dovnitř a tam je možné vidět kulisy z vybraných režisérových filmů. Na výstavě je toho k vidění ale mnohem víc, takže pokud jste fandové režiséra Tima Burtona anebo máte jenom rádi umění, máte jedinečnou příležitost a to až do 30 září. Pak se přesouvá do Londýna, kde svou pouť zakončí. 

Sdílet:

Více od Ondřej Švec