author image
Ondřej Švec

Publikováno 16. 11.

Soutěž architektů určí novou podobu Hostivaře


V městské části Praha 15 by mohl vzniknout ambiciózní projekt s názvem Nové centrum Hostivař. Mohla by tam být nová radnice, škola, školka, poliklinika, kulturní a výstavní sál, případně také městská bytová výstavba. Jde o společný záměr městské části, hlavního města Praha, soukromých majitelů pozemků a developerů, kteří jsou ve výjimečné shodě a projekt je nyní tak daleko, že jeho konečnou podobu určí architektonická soutěž. Území zatím protíná tramvajová smyčka, kde mají konečnou linky 22 a 26, ta by měla ale v budoucnu velkému projektu ustoupit a přesune se jinam.
Reklama

V okolí konečné stanice tramvajových linek 22 a 26 by mohlo vzniknout Nové centrum Hostivař. Ambiciózní plány jsou zatím částečně v hlavách plánovačů a částečně i na papírech. Konečnou podobu určí až architektonická soutěž. Projekt přitom vychází z koncepční studie, kterou nechala vytvořit městská část Praha 15.

Patnáctka uvažuje o nové radnici, společenském sálu, místě pro výstavy, případně poliklinice. Projekt vychází ze spolupráce mezi městskou částí Praha 15, soukromými majiteli pozemků a hlavním městem Prahou.

Budoucí území vzniká ve vzájemném souladu a dohodě všech stran a společně organizují architektonickou soutěž. Původní myšlenka o tomto záměru vznikla téměř před patnácti lety. Termín případné realizace a dokončení je sice zatím ve hvězdách, ale vzhledem k tomu, že všichni zatím dali projektu zelenou, vypadá minimálně nadějně alespoň to, že by v budoucnu mohl vzniknout. Jak blízká nebo daleká ta budoucnost nakonec bude, ukáže až čas. 

author image
Ondřej Švec

Publikováno 16. 11.

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Ondřej Švec