author image
Jan Varga

Publikováno 26. 2.

Pražská koalice prý plní předvolební sliby


Pražská koalice je přesvědčená o tom, že plní předvolební sliby. Podle primátora je koalice pevná, hospodaří úsporně a táhne za jeden provaz. Rada města o tom informovala na tiskové konferenci ke zhodnocení roční práce na pražském magistrátu. Opozice naopak tvrdí, že vedení města zahajuje pouze projekty, které zdědilo z minulosti.
Reklama

Pražská koalice zhodnotila rok fungování v čele metropole. Primátor Bohuslav Svoboda řekl, že je vedení města stabilní a postupuje hospodárně a velmi úsporně. I tak je ale podle jeho slov Praha schopná zaplatit velké projekty. Například rekonstrukci Masarykova nádraží a také Smíchovského, kde má vyrůst úplně nový terminál a také automatizaci metra C a D. Z opozičních lavic se ozývá, že nová koalice pracuje málo a zahajuje jen projekty, které zdědila z minulosti. Zdeněk Kovářík ale dodává, že nová koalice zahájila projekty za třicet miliard korun. Problém je spíše vybrat pouze to, co si Praha může opravdu dovolit.

V oblasti dopravy jsou rozběhnuté opravy mostů jako je Barrandovský nebo Libeňský, v plánu je rozšiřování tramvajové sítě. V oblasti územního rozvoje se pracuje na digitalizaci metropolitního plánu a postupuje se i v přípravě nových pražských čtvrtí. Ještě letos bude hotová architektonická studie na budovu filharmonie a Praha nedávno schválila také nákladnou opravdu Divadla na Vinohradech. Na obzoru je ale velké kyselé jablko a tím je debata ohledně zdražení MHD. Oficiálně jednat by se mělo za čtvrt roku, tady také zřejmě dojde na koaliční rozepře.

Vedení města podle radních rozšiřuje kapacity ve školách a sociálních službách. Je také vybraná konečná podoba nového sídla záchranné služby. Ve spolupráci se státem pak například Praha připravuje Sídlo Agentury Evropské unie pro kosmický program. Probíhá také dialog o nové podobě Hlavního nádraží. Revitalizovat by se měla hala i přilehlý park.

author image
Jan Varga

Publikováno 26. 2.

Sdílet: