Praha 8 zve na výstavu Sokolové společně


Na konci června proběhne v Praze velký, celorepublikový sokolský slet, kam byli pozváni i Sokolové ze zahraničí. Očekává se účast až 20 tisíc cvičenců a návštěva 50 tisíc diváků ze všech koutů světa. Ještě před tím ale proběhnou nejrůznější sokolské akce. Se sokolskou jednotou je úzce spojená i městská část Praha 8, kde se u sochy dlouholetého starosty Sokola Jana Podlipného sešli zástupci sokolských obcí i městské části. Po té zahájili výstavu s názvem Sokolové společně aneb Světem sletů. Ta bude k vidění do konce února v budově úřadu městské části Praha 8.
Reklama

Sokolské obce čeká v letošním roce pravidelný slet a protože i městská část Praha 8 je se sokolskou tradicí pevně spojená, uspořádala proto pro vyznavače tohoto vlasteneckého a tělovýchovného spolku bohatý program. Vše odstartovalo položením kytice a věnců u sochy dlouholetého starosty Sokola i starosty hlavního města Prahy Jana Podlipného. 

Součástí programu je i výstava s názvem Sokolové společně aneb Světem sletů, kterou si může veřejnost zdarma prohlédnout přímo v budově radnice městské části Praha 8.

Ten bude v Praze probíhat od 30. června do 5. července a půjde o celorepublikový sletový týden. Pozváni budou i Sokolové ze zahraničí. Přípravy pod vedením starostky České obce Sokolské Hany Moučkově trvaly šest let. Na slavistickém fotbalovém stadionu se očekává účast až 20 tisíc cvičenců a více jak 50 tisíc diváků ze všech koutů Česka i ze zahraničí. Jde tak o mimořádný sokolský svátek. 

Sdílet:

Reklama
Reklama
Reklama

Více od Ondřej Švec