Na Gutovce se konal den plný vědeckých dobrodružství


Gutovka v Praze 10 hostila Science festival, který připravila městská část ve spolupráci s magistrátem Hlavního města a výzkumnými institucemi. Tento jedinečný den plný vědeckých dobrodružství nabídl více než 25 interaktivních stanovišť s praktickými experimenty, od genetiky po ekologii a paleontologii.

Víkendna Gutovce patřil Science festivalu. Byl to jedinečný den plnývědeckých dobrodružství, který připravila Praha 10s magistrátem Hlavního města. Akci připravili společně s Akademií a dalšími výzkumnými institucemi. Díky tomu sepodařilo představit více než 25 interaktivních stanovišť spraktickými experimenty. A co měl festival účastníkům přinést?

" Cílje stejný jako předchozí ročníky. To znamená popularizovat vědua výzkum, představit dětem i dospělým přírodovědná tématapokud možno co nejvíce o ochraně životního prostředí a našíplanety. No a hlavně, aby se zábavnou formou naučili něcozajímavého a připravili se tak na vstup do školy." - Alexandra Hroncová - organizátorka festivalu


Na festivalu bylo k vidění mnoho stanovišť. Od genetiky poekologii, paleontologii a forenzní kriminalistiku. Návštěvníciměli možnost nahlédnout do světa vědy z různých úhlů, aleřadu příznivců si získal i stánek s terarijními zvířaty.

" Takžety stanoviště jsou uzpůsobena jednak různým věkovým skupinám,co se týče dětí, ale zároveň i tím, že jak už bylo řečeno,že lektoři jsou opravdu odborníci, tak velice často se stává,že ten rodič se samozřejmě zeptá na řadu dalších informací,které od toho či daného oboru zajímají. A zatím co mámeohlasy, tak je to opravdu zajímavé pro všechny a dělá nám tovelkou radost."  Alexandra Hroncová - organizátorka festivalu


Akce by nemohla vzniknout bez podpory městské části Praha 10 amagistrátu.

"  No je to dá se říct, jedna z největšíchakcí, který na Praze 10 děláme. Děláme ji ve spolupráci smagistrátem, respektive magistrát nám na tu akci přispívá, cožjsme moc rádi a tímto ještě jednou díky. Je to akce, která mápřesah na celou Prahu. Svým významem určitě do akce, která mánávštěvnost v řádu tisícovek lidí a je zaměřená hlavně narodiny s dětmi." Pavel Šutka (ODS), místostarosta MČ Praha 10 Science festival na Gutovce dokázal, že zábavnýpřístup k vědě je tou správnou cestou. Festival přinesl radosta nové poznatky dětem i dospělým.

Sdílet:

Více od Ondřej Švec