Galerie ukazuje ocelové superhrdiny i rychlá auta


Galerie ocelových figurín v Celetné ulici v Praze je jedinou svého druhu v Česku. Na začátku byla přitom myšlenka, co s nevyužitým odpadem a tak vznikl nápad vytvořit z něj výstavní exponáty. Umělečtí kováři z celé Evropy se tak dali dohromady a vznikla jedinečná sbírka ocelových figurín, které jsou inspirovány filmovými postavami akčních filmů, snímků pro děti, ale prohlédnout si můžete například také rychlá auta, sportovce nebo zpěváky.

Muzeí a galerií je v celé Praze a České republice celá řada, ale to, které najdete jen jedno a pouze v Praze se nachází v Celetné ulici a jde o Galerii ocelových figurín. 

Jde o díly, které můžete běžně najít na vrakovišti a šrotovišti. Vše se důkladně opracovalo a posléze svařilo do výsledné podoby. Návštěvníci si mohou prohlédnout okolo sto dvaceti exponátů. Na své si přijdou jak milovníci akčních filmů, superhrdinů nebo rychlých automobilů.

Výroba jednoho takového exponátu přitom zabrala až devět měsíců. 

V Galerii ocelových figurín najdete řadu postav, které se nechaly inspirovat svými filmovými hrdiny, ať už z hraných filmů nebo animáků pro děti. Také na vás čeká řada postaviček z vesmíru nebo temně laděných snímků. A samozřejmě nemůže chybět ani král rokenrolu, fotbalová superhvězda nebo blonďatá ikona stříbrného plátna. Na své si při výběru přijde každý a díky strategickému místu v Celetné ulici můžete Galerii navštívit i náhodou, když zkrátka půjdete kolem. Určitě to stojí za to, jinou podobnou expozici u nás nenajdete. Ondřej Švec, televize Praha. 

Sdílet:

Více od Ondřej Švec