Fanoušci budou moci sledovat hokej na Staromáku


Fandění by se mohlo opět po letech vrátit také na Staroměstské náměstí v Praze. Právě na tomto místě slavili fanoušci s českými hokejisty největší úspěchy novodobé hokejové historie. Asi nejslavnější jsou momenty z olympijských her v Naganu, kde reprezentanti vybojovali historické zlato. Nyní by se velkoplošné obrazovky mohly na Staroměstské náměstí vrátit v souvislosti s letošním domácím mistrovstvím světa v ledním hokeji. Promítat by se tam mohl semifinálový, finálový nebo případný zápas o bronz. Záměr schválili pražští radní, čeká se ještě na zelenou od Mezinárodního hokejového svazu.

Čeští hokejoví fanoušci by se mohli opět po několika letech dočkat fandění na ikonickém Staroměstském náměstí, kde se slavily největší novodobé úspěchy české hokejové reprezentace. V souvislosti s konáním domácího mistrovství světa v ledním hokeji by se na Staroměstském náměstí měly opět objevit obří obrazovky, u kterých by hokejoví příznivci drželi palce našim hokejistům. V takovém případě se očekává zcela zaplněné náměstí s bujarou atmosférou. 

„My jsme schválili možnost pořádání fandění v případě, že se česká hokejová reprezentace do semifinále a finále na Staroměstském náměstí. K tomu, aby se ta akce mohla uskutečnit, tak ještě čekáme na souhlas Mezinárodního hokejového svazu s udělením práv. V případě, že nám tento souhlas dojde, tak se bude opět po letech fandit na Staroměstském náměstí,“ vysvětluje Antonín Klecanda (STAN), radní hlavního města Prahy. 

Promítat by se mělo i v případě, že by české hokejisty čekal boj o bronzové medaile.  Velkoplošnou obrazovku pro přenos hokeje nechal magistrát na Staroměstském náměstí nainstalovat i v roce 2014, kdy se v Česku hokejové mistrovství konalo naposledy. Semifinále by se letos mělo hrát 25. května ve 14:20, nebo 18:20, o třetí místo by hokejisté měli případně bojovat v neděli 26. května v 15:20 a finále se uskuteční také v neděli 26. května, a to večer ve 20:20. Hokejové mistrovství začalo v Praze a Ostravě 10. května. 

Sdílet:

Více od Ondřej Švec