Pro seniory od 80 let bude jízdné v MHD ve Zlíně a Otrokovicích zdarma


Města Zlín a Otrokovice mají pro obyvatele od 80 let skvělou zprávu. Od 1. září nebudou muset v městské hromadné dopravě provozované DSZO platit jízdné. Cestující, kteří dovršili 80 let, se budou v případě kontroly v MHD prokazovat pouze průkazem totožnosti. Úlevy na jízdném musí v obou městech ještě schválit zastupitelé.

 

Tento krok je součástí naší dlouhodobé snahy zlepšit kvalitu života starších obyvatel a podpořit jejich mobilitu a nezávislost. Senioři, kteří dosáhnou věku 80 let, tak dostanou možnost cestovat po Zlíně a Otrokovicích zdarma, což jim umožní snadnější přístup k lékařským službám, společenským aktivitám a dalším potřebným zařízením,“ zdůvodnil primátor Jiří Korec.

 

Rozhodnutí městské rady musí ještě schválit zlínské zastupitelstvo, které zasedá ve čtvrtek 20. června. Zastupitelé Otrokovic budou o schválení úlevy na jízdném jednat už dnes odpoledne. Nad chystanými výhodami však ve městě panuje dlouhodobá shoda.

 

Starší občané mají často omezené možnosti přepravy, přesto by chtěli zůstat aktivní a to, co je v jejich silách, si obstarat sami. Dostupnost městské hromadné dopravy může být v tomto ohledu klíčová. Věříme, že náš společný krok se Zlínem míří správným směrem a perfektně zapadá do koncepce starostlivosti sousedních měst o zranitelné skupiny obyvatel,“ komentovala připravovanou službu starostka Otrokovic Hana Večerková.

 

Foto: wikipedia.org

Sdílet:

Více od Kateřina Nosková