Hyský po Spartě chválil i překvapil: Chyběly jen góly, pilíř obrany přijde o mistrovství světa


Viktoria Plzeň má za sebou atraktivní bitvu se Spartou, která sice branku nepřinesla, ale ukázala rostoucí sílu západočeského celku. "Viděli jsme velmi dobrý zápas z obou stran, hra plynula, oba týmy chtěly hrát. Mrzí mě, že jsme nevyřešili o trochu líp přechod do útočné fáze, protože příležitostí dát gól jsme měli dost. Cením si ale toho, jak mužstvo odehrálo zápas z pohledu defenzivy. Sparta neměla víc nebezpečných situací než my, trefila tyčku ve druhé půli, ale jinak si myslím, že jsme všechno zblokovali. Byly tam z naší strany velmi dobré individuální výkony," prohlásil kouč Viktorie Martin Hyský.

Kdo vás tedy výkonem potěšil?
Chci vyzdvihnout Patrika Hrošovského, který odehrál skvělý zápas. Dirigoval naši hru, byl poctivý v defenzivě a dokázal se správně rozhodovat. Zklidnit to, držet tempo hry. Dalším je Alex Sojka, který znovu potvrdil formu, do jaké se dostal. A pak naše obranná řada. Krčík, Dweh i Doski podali výborný výkon. Vlastně si nepamatuju, jestli byl někdo ze sparťanských útočníků v nebezpečné situaci. Jsem trošku smutný akorát z výsledku, myslím, že jsme měli víc než na bod, na druhou stranu ho bereme s pokorou.

Co říkáte právě na výkon Dweha?
Smekám před ním klobouk. Jsem rád, že mi ukázal, že může hrát náročným způsobem, kterým chceme. Hraje tak celé jaro, vlastně od doby, kdy se nám zranil Venca Jemelka. Tím, jak trénuje a hraje, je jeden z lídrů týmu. Jsem za něj rád a doufám, že v Plzni zůstane, že nebudou kolem něj velké nabídky, protože samozřejmě čtu, co se píše. Určitě je to hráč, který je zajímavý pro větší kluby než je Plzeň.

Mluvíte o Václavu Jemelkovi. Jak je na tom?
Bohužel ve středu podstoupí operaci kolena. Doufám, že jeho rekonvalescence po zákroku bude co nejrychlejší. Jsem smutný z toho, jak dlouho je mimo. Bohužel jsme se ho snažili dostat zpátky, léčit ho konzervativně. Nakonec to dopadlo tak, že Václav určitě z té nominace na mistrovství světa vypadne a nebude k dispozici.

Sparta měla oficiálně až sedmnáct absencí. Překvapilo vás, jak nakonec hrála?
Sparta je špičkové mužstvo. Upozorňoval jsem kluky, abychom nic nepodcenili, abychom nevnímali, co se tady děje, v jakém stavu jsou. Myslím, že základní sestava byla prvotřídní. Vstupy mladých kluků do zápasu určitě nejsou jednoduché, ale nebyl jsem překvapený z výkonu Sparty. Pracuje velmi dobře, chce hrát útočný fotbal a dneska přispěla ke kvalitě toho zápasu.

 

Sdílet:

Více od Marie Osvaldová