Děsivá honička na Plzeňsku. Agresoři chtěli z auta vyrvat nezletilé dítě!


Scénu jako z akčního filmu, která však měla reálné a velmi děsivé pozadí, zažili cestující v osobním autě na Domažlicku. Dva agresivní muži je pronásledovali z Draženova až do Domažlic, kde do nich úmyslně nabourali. Následoval brutální fyzický útok, při kterém figurovala i dřevěná noha od stolu. Incidentu musela přihlížet i ohrožená rodina včetně nezletilého dítěte. Oba útočníci již skončili ve vazbě.

K celému incidentu došlo ve čtvrtek 21. května odpoledne. Dva muži z Poběžovicka ve věku 54 a 19 let, kteří byli s posádkou druhého vozu v příbuzenském či známém vztahu, zahájili svou nebezpečnou jízdu pravděpodobně už u obce Draženov.

„Při jízdě měli dotyční muži se svým vozem ohrožovat posádku druhého osobního vozidla tím, že se jim snažili opakovaně zablokovat cestu a chtěli je donutit k zastavení jejich vozu. Posádku ohrožovaného vozidla tvořily tři dospělé osoby a jedna nezletilá,“ popsala začátek dramatu policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Auto přitlačili ke krajnici a zaútočili nohou od stolu

Pronásledování skončilo až v Domažlicích, kde řidič útočícího vozu záměrně narazil pravým bokem do levého boku pronásledovaného auta a přitlačil ho k okraji silnice. Z auta následně vyskočili oba agresoři a začalo brutální napadení.

Mladší z útočníků vytáhl z kufru dřevěnou nohu od stolu, kterou začal bušit do čelního skla auta a poté s ní surově napadl sedmapadesátiletého muže, který se uvnitř snažil chránit autosedačku s malým dítětem. Starší z útočníků mezitím zamířil k zadním dveřím s jasným cílem – vytáhnout dítě v autosedačce ven. V tom se mu pokusila zabránit devatenáctiletá žena.

„Starší z mužů ženu několikrát udeřil pěstí do obličeje. Přitom se natáhl i po sedmapadesátiletém, již jednou napadeném muži, který se mu v tom snažil také zabránit, a měl mu tak roztrhnout několik řetízků na krku,“ upřesnila mluvčí Šmaterová.

Agresivita nepolevila ani před policisty

Šílené řádění ukončil až příjezd policejních hlídek z obvodního oddělení Domažlice a domažlického dopravního inspektorátu. Ani přítomnost mužů zákona však mladšího z útočníků neuklidnila. Přímo před policisty pokračoval v brutálních verbálních útocích.

„Mladší z mužů měl poškozeným v době řešení situace i před policisty slovně vyhrožovat, mimo jiné i zabitím, což u poškozených vzbudilo důvodnou obavu o jejich život a zdraví. Oba útočníci byli ze strany policejních hlídek zadrženi a umístěni do policejních cel,“ uvedla Barbora Šmaterová.

Skončili ve vazbě, hrozí jim vysoké tresty

Díky rychlé práci domažlických policistů a kriminalistů si oba muži hned následující den vyslechli obvinění. Vyšetřovatelka z oddělení obecné kriminality zahájila jejich trestní stíhání. Oba muži jsou obviněni ze spáchání zločinu vydírání a přečinu výtržnictví spáchaných ve spolupachatelství. Mladší z mužů (19 let) byl navíc obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování a starší z mužů (54 let) čelí také obvinění z přečinu poškození cizí věci.

Kriminalisté nenechali nic náhodě a podali podnět k vzetí obou obviněných do vazby, což soud bez váhání akceptoval.

„Soud návrh akceptoval a oba obvinění jsou tak stíháni vazebně. V případě prokázání a uznání viny tak hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody na dvě léta až osm let,“ uzavřela policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Sdílet:

Více od Marie Osvaldová